• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odwiedź Kanadę!

{Odkrywanie słonecznej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najładniejszych europejskich krajów. Choć generalnie Portugalia jest o wiele mniej popularna wśród podróżnych, aniżeli Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. W szczególności, że Portugalia jest całkiem niedroga, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba jasno przyznać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na początku warto brać pod uwagę Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, iż Lizbona jest nawet kilka razy bardziej bogata, aniżeli pozostałe regiony kraju, który być może nie jest biedny, lecz jednakże daleko mu do zamożności – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, choćby dlatego, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o pięknych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Chociażby miasto Lagos jest kapitalnym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów w Europie
Bardzo wiele osób nawet myśli, iż Italia to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko ładne widoki czy plaże, lecz także dały nam genialnych naukowców, pyszne jedzenie bądź szybkie samochody. Warto jednak skupić się bardziej na zwiedzaniu Italii. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski każdego dnia latają samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na początku zobaczyć.
Chociaż akurat Mediolan bardzo często zbiera raczej negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest bardzo klimatycznym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Świetne są także miejscowości położone w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zwiedzić Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, ale także warta uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie piękne miejsca. To pokazuje potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z utęsknieniem czeka na tenże cudowny okres jakim jest urlop. Po długich miesiącach wytężonej pracy wreszcie przychodzi ten moment gdy możemy wspólnie z przyjaciółmi wyruszyć na wspólny wypoczynek. Dzisiaj możliwości w tym zakresie posiadamy tak wiele, iż niełatwo jest zdecydować się. Warto zapoznać się dokładnie z propozycjami różnych biur podróży, które mają często do zaproponowania sporo interesujących lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli jedynie mamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wypoczynek w mniej popularnym okresie. Oprócz tego, iż ceny wtedy bywają znacznie niższe, to liczba wczasowiczów w najbardziej popularnych kurortach jest również mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszej podróży pamiętajmy także by oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża czy dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, które łączy ze sobą wyśmienitą pogodę oraz ciekawe miejsca do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, a więc Ateny, jest zupełnie przesiąknięta wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na urlop do Grecji możemy mieć pewność, że nie dosięgnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma wspaniałymi budowlami i opowieściami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemalże prawdziwy raj. Przecież to wspaniałe państwo, w którym ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są przyzwoite, a na dodatek cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest miejscem, do którego pragnie pojechać wielu ludzi. Jeśli należysz do owego grona, musisz głównie wiedzieć, iż wypad do Australii to duży wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli postaramy się, zapewne uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić dla siebie jakiś cel!
A należy jasno napisać, że Australia może zaoferować dla podróżnych wiele atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania dużo zabytków, np. słynną Operę, lecz również dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka zbyt wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, iż zdecydowana większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest także spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem na świecie, który ma do zaoferowania całe mnóstwo rewelacyjnych widoków oraz Odkryjmy wschodnią część Starego Kontynentu!
Europa to niezwykły kontynent. W końcu na tej niedużej powierzchni mieści się kilkadziesiąt krajów. Każdy z krajów choćby trochę się różni od siebie. I właśnie dlatego Europa to nadal najwspanialszy i najbogatszy kontynent. Następne lata pokażą czy mieszkańcy Europy zdołają pokonać wszystkie kłopoty, takie jak na przykład bezrobocie wśród zwłaszcza młodych bądź przeniesienie produkcji do Chin. Warto jednakże również spojrzeć na taką część Europy, która jest trochę zapomniana. Mowa tutaj o takich krajach, które są położone na wschód od Polski. Na przykład Białoruś, a więc jedyny europejski kraj rządzony przez dyktatora.
Chociaż na Białorusi nie spotkamy zbyt wielu wielkich miast – wyjątek to między innymi Mińsk, zatem stolica tego kraju, to jednakże nie jest to minusem. Największym atutem Białorusi jest pewna oryginalność, swego rodzaju dziewiczość. Wystarczy porównać Polskę z Białorusią – choć niestety w dalszym ciągu daleko Polakom do poziomu życia w Wielkiej Brytanii, to jednakże widać wielką różnicą pomiędzy Polską, a Białorusią – należy zaznaczyć, że w 1989 roku, gdy rozwalał się poprzedni ustrój, Białoruś to było sporo bogatsze państwo, niż Polska. To pokazuje wielki minus takich państw jak Białoruś, ale także chociażby Ukraina. Jednakże nie zmienia to faktu, iż warto odkrywać wschodnią część naszego kontynentu.

1. Wejdź

2. Dowiedz się teraz

3. Dowiedz się więcej

4. Zobacz więcej

5. Znajdź tutaj

Categories: Turystyka

Comments are closed.